
❓ Jak zmienić pracę na lepszą ?
❓ Jak wybrać najlepszą pracę ?
To pytanie często stawiane, jednak odpowiedź na nie wcale nie jest taka prosta i dla każdego może być inna.
Zmiana pracy, czy dokonanie wyboru swojej drogi zawodowej to ważna decyzja.
Podobnie jak zadowolenie z życia prywatnego jest bardzo istotnym czynnikiem naszego szczęścia, tak zadowolenie z życia zawodowego ma równie duże znaczenie.
Kiedy po raz pierwszy pojawia się myśl o zmianie pracy, bardzo często zaczynamy poszukiwać nowego miejsca, bez głębszego przemyślenia dlaczego właściwie chcemy zmienić tą pracę.
🤔 Co tak naprawdę nam nie odpowiada?
🤔 Co konkretnie nas demotywuje ?
🤔 Co powoduje nasze niezadowolenie w obecnym miejscu pracy?
Często szukamy po prostu zmiany, myśląc że gdzieś indziej będzie na pewno lepiej.
Tymczasem zmieniając pracę, nie koniecznie musimy zmienić ją na lepszą. Często po kilku miesiącach okazuje się, że to jednak nie to, że wpadliśmy z deszczu pod rynnę i zamiast być lepiej jest gorzej. Dochodzimy do wniosku, że te nowe zadania, które wydawały się nam takie fajne zanim jeszcze ich nie zaczęliśmy wykonywać wcale nie są dla nas fajne…
Okazuje się, że znowu stoimy w punkcie wyjścia i na nowo zaczynamy proces szukania bo gdzieś tam, gdzieś indziej na pewno jest lepiej. Gdzieś tam , gdzieś indzie na pewno czeka na nas ta jedyna wymarzona, wyczekana, jedyna, idealna praca.
I pewnie tak jest … tylko aby znaleźć to gdzieś tam, tą wymarzoną, jedyną i idealną dla nas pracę, najpierw musimy wiedzieć czego my tak właściwie oczekujemy od tej wymarzonej pracy i czego chcemy dla siebie ?
👉 Wymarzona, to znaczy jaka ?
👉 Lepsza – pod jakim względem ma być lepsza ?
Aby się tego dowiedzieć musimy najpierw wykonać dużą pracę po swojej stronie.
👉 Punktem wyjścia może być dokładna analiza tego, co nam nie odpowiada, przeszkadza, demotywuje w naszej obecnej pracy.
🤔 Czy ogniskiem zapalnym jest zła atmosfera pracy, niewłaściwe zadania które wykonujemy, brak możliwości rozwoju, trudni we współpracy współpracownicy, szef, uciążliwy dojazd do pracy a może wynagrodzenie nieadekwatne do wykonywanej pracy ?
To tylko kilka, często pojawiających się powodów, jednak ich katalog może być tak obszerny jak grono osób, które stoją przed takim dylematem.
Czasami ciężko jest znaleźć ten właściwy powód. Wydaje się nam, że wszystko sprzysięgło się przeciwko nam, ale w zasadzie nie wiemy co to konkretnie jest.
🤔 A może to coś co jest w nas ?
❗️Prawdziwy powód przeważnie wcale nie tkwi w naszej pracy, tylko w niewłaściwym jej dopasowaniu do nas samych.
Zaznaczyć należy, że nie kompetencje i umiejętności mają tutaj kluczowe znaczenie. Są ważne, ale tych można się nauczyć. Jest jednak coś co ma znacznie większe znaczenie, coś co jest w nas niezmiennie .
❗️To nasze indywidualne predyspozycje, nasz indywidualny potencjał – genetycznie uwarunkowana biostruktura naszego mózgu – niezmienna część naszej osobowości.
❗️ Świadomość tego jaka jest nasza biostruktura, jaki potencjał w nas drzemie, jakie są mocne strony naszej osobowości, a jakie występują u nas w deficycie – determinuje to, czy wybory jakich będziemy w życiu dokonywać, w tym te które dotyczą naszej drogi zawodowej będą trafione.
👉 Narzędziem pozwalającym na poznanie potencjału naszej osobowości jest STRUCTOGRAM® , który skupia się właśnie na naszym indywidualizmie.
STRUCTOGRAM® daje nam wiedzę pozwalającą zrozumieć siebie, swoje zachowania i wybory, pomaga wskazywać realistyczne dla nas cele, rozwijać najlepsze dla nas strategie osiągnięcia sukcesu.
🗝 Poznanie i zrozumienie własnej biostruktury, odkrycie genetycznie uwarunkowanego obszaru naszej osobowości to klucz do świadomego i właściwego budowania naszej drogi zawodowej.
#smartbusinesscoaching #brainiq #barbaragrzes #inteligencjaemocjonalna